Bílá vrána     Podpořte Pohodu

Den otevřených dveří v Pohodě 20.11.2018


V úterý 20. listopadu od 10 do 18 hodin budou dveře Pohody otevřené a návštěvníci budou mít příležitost prohlédnout si prostory, ve kterých probíhají aktivity Stacionáře a informovat se o službách, které Pohoda aktuálně nabízí. Stejně tak budou moci s pracovníky Pohody konzultovat situace, které řeší. Navíc se mohou zúčastnit i jednotlivých pracovních terapií a seznámit se s chodem organizace a životem uživatelů jejích služeb. Návštěvníci také budou mít unikátní možnost podívat se přímo do dvou chráněných bytů na Praze 2 a Praze 13 a zjistit, jak to v chráněném bydlení vypadá.

Program:

10:00 – 18:00 – konzultace a prezentace jednotlivých služeb

10:00 – 18:00 – možnost nahlédnout do relaxační místnosti s prvky snoezelen, což umožňuje zastavit se alespoň na chvíli v dennodenním shonu a jen vnímat všemi smysly pohodu a klid

10:15 – 11:00 – muzikoterapie – každý se může připojit a vyzkoušet si nejrůznější hudební nástroje

11:15 – 11:45 – relaxace s prvky snoezelen (max. kapacita 6 účastníků)
– nutná rezervace na: manazer.stacionare@pohoda-help.cz

13:30 – 14:30 prohlídka chráněného bydlení Sokolská
– nutná rezervace na: manazer.bydleni@pohoda-help.cz

13:30 – 14:15 – otevřená hodina divadelní dílny – uživatelé denního stacionáře pod vedením absolventa DAMU zkoušejí divadelní představení – podívat či přidat se alespoň na chvíli může každý!

14:30 – 15:00 – relaxace s prvky snoezelen (max. kapacita 6 účastníků)
– nutná rezervace na: manazer.stacionare@pohoda-help.cz

16:00 – 18:00 – POHODOVÁ dílna denního stacionáře – pod vedením zkušených lektorů si návštěvníci budou moci vyrobit glycerinová mýdla, soli do koupele anebo adventní věnec.

16:00 – 17:00 prohlídka chráněného bydlení Kodymova
– nutná rezervace na: manazer.bydleni@pohoda-help.cz

Po celý den budou připraveni manažeři jednotlivých služeb, aby Vám představili jednotlivé služby a odpověděli na Vaše dotazy:

  • Šárka Petrášová- manažerka Denního stacionáře POHODA
  • Jana Miškuvová- manažerka Bydlení POHODA
  • Kateřina Cvrčková- manažerka Asistence POHODA
  • Veronika Baculíková- koordinátorka dobrovolníků
  • Kamila Strachoňová- sociální práce, poradenství

Ochutnávka občerstvení bude z kavárny Bílá vrána, na jehož přípravě se podílejí lidé s mentálním znevýhodněním.

V případě, že si chcete zajistit místo na některé z aktivit nebo terapií, zarezervujte si místo na mailu manazer.stacionare@pohoda-help.cz , kapacita je omezená.

Chcete se dozvědět něco o práci s lidmi  s mentálním znevýhodněním nebo sami hledáte sociální službu pro člena vaší rodiny?

Přijďte se podívat do Pohody! Nebo prostě přijďte nahlédnout do světa lidí s postižením a podívat se na život trochu jinak. Těšíme se na Vás.