Bílá vrána     Podpořte Pohodu

POHODA slavila 20 let v Kounickém paláci


Naše organizace byla založena již v roce 1998, proto se letošní rok nesl ve znamení oslav a připomínek 20. výročí naší existence. Oslavy vyvrcholily 25. října 2018 celodenní akcí v Kounickém paláci na Praze 1. Nabitý program začal již ve 13 hodin slavnostním zahájením naší ředitelkou Lucií Mervardovou, která přivítala všechny hosty. Po té následovalo loutkové představení Loutek bez hranic “Bramborové království”, které pobavilo malé i velké bez rozdílu. Potom měli návštěvníci možnost vyzkoušet si s našimi klienty ukázku “Muzikoterapie” pod vedením Tomáše Vacka. Po celou dobu byla také dispozici Mýdlová dílna, kdy si mohli příchozí nejen zakoupit výrobky našich klientů, ale také si sami něco vyrobit. Výroba barevných mýdélek byla lákadlem hlavně pro děti. Dospělí si mohli prohlédnout výstavu 20 ti obrazů mapujících 20 let organizace v rámci výstavy “20 let v Pohodě”, která návštěvníky provázela celým Kounickým palácem.

Večerní program zahájilo klavírní vystoupení Lukáše Čermáka. Pokračovalo s velkým úspěchem divadelním představením klientů Stacionáře Pohody, které s nimi secvičil Oskar Bábek. Následoval vrchol celého večera, kdy spolu s ředitelkou organizace Lucií Mervardovou a členem správní rady Janem Rejškem vystoupila na pódium plejáda zakladatelů, bývalých členů správní či dozorčí rady nebo bývalých ředitelů, kdy společným přípitkem vyslovili Pohodě mnoho úspěchů do dalších let. Všichni zúčastnění dostali za svou práci pro Pohodu nejen poděkování, ale i malý dárek. Byl jím kalendář Pohody na rok 2019, které tvoří fotografie Jiřího Štarhy ze všech služeb organizace.

Tento kalendář vznikl na právě na počest 20. výročí za přispění Evropského sociálního fondu – Operačního programu Zaměstnanost a Ministerstva práce a sociálních věcí. Slavnostně jej pokřtili moderátoři Aleš Cibulka a Michal Jagelka, kteří jej milými slovy vyslali do světa. O hudební hřeb večera se postaral soubor Rainbow Gospel, jenž diváci po dech beroucím vystoupení prosili ještě o přídavek.

Po výtečném rautu a tombole měli návštěvníci ještě možnost na závěr večera si opět zkusit muzikoterapii s Tomášem Vackem. Celým večerem skvěle provázela moderátorka Marcela Robková.

Děkujeme všem účinkujícím a dobrovolníkům, kteří nám pomohli vytvořit nádhernou atmosféru a důstojně tak oslavit 20 let práce pro lidi s mentálním postižením.

Celý večer mohl vzniknout díky podpoře následujících subjektů:

Děkujeme v abecedním pořadí:

CA SÁRA za štědrý finanční příspěvek;

Český svaz žen – Czech Women’s Union za obrovskou pomoc jak s místem, tak na místě;

Lukáš Čermák – za vynikající klavírní zážitek;

Europlant za vynikající brambory k jídlu i do tomboly;

FK Viktoria Žižkov za neutuchající podporu a příspěvky do tomboly;

Jaheka za lahodné ovoce do rautu;

Kaufland Česká republika za příspěvek na pohoštění pro hosty;

Loutky bez hranic za fantastické představení, které všechny bavilo;

MINDOK za atraktivní hry do tomboly – nejen pro děti, ale i pro dospělé;

Mlékárna Krasolesí za výtečný sýr;

Nakladatelství Triton za množství zajímavých knížek do tomboly;

NFCP rental equipment za praktické vybavení, bez kterého bychom se neobešli;

Paluba – klub deskových her za hravý příspěvek do tomboly;

Rainbow Gospel za dech beroucí hudební představení;

Marcela Robková moderátorka za profesionální a zároveň moc zábavné průvodcovství večerem;

Sushitime za delikatesní příspěvky do rautu, po kterých se jen zaprášilo;

Svět tašek, díky kterým si mohli návštěvníci odnést výrobky z naší pohodové dílny;

Vapiano Quadrio za příspěvky do tomboly, na kterých si výherci pochutnají;

a konečně Vína Srdcem za skvostná vína i servis!

Děkujeme!