Akreditovaný dobrovolnický program Dobrovolně v POHODĚ

Spolupráce s dobrovolníky je jednou z cest, jak zajistit lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením důstojné a plnohodnotné začlenění do běžného života, při zachování přirozených podmínek.

Cílem programu je propojovat lidi, kteří jsou ochotni nabídnout svou podporu, znalosti, schopnosti a kvality lidem, kteří se neobejdou bez pomoci druhých.

Kdo se může stát dobrovolníkem?

Dobrovolníkem se může stát kterákoliv bezúhonná osoba s úmyslem věnovat svůj volný čas druhým – studenti, pracující, maminky na mateřské dovolené, senioři.

Zapojení dobrovolníků v POHODĚ:

Pod vedením kvalifikovaných pracovníků (manažerů programů a osobních asistentů) se dobrovolníci zapojují do dvou základních oblastí činnosti:

  • individuální podpora pro uživatele registrovaných sociálních služeb, lidi s mentálním či kombinovaným postižením
  • řešení aktuálních potřeb organizace

Co přesně obnáší dobrovolnická činnost v POHODĚ?

Dobrovolnická činnost zajišťuje podporu lidem s postižením v jejich volném čase. Dobrovolník nenahrazuje činnost sociálních služeb, ale dělá společnost uživatelům služby v aktivitách typu: návštěva kin, divadel, výstav, sportovních a jiných akcí.

Obohacují tak jejich společenský život a možnosti vyžití. Lidé tak nejsou závislí pouze na sociálních službách, získávají nové sociální dovednosti a zážitky. Čtení, pomoc při výtvarných aktivitách apod.

Dobrovolníci se mohou také podílet na organizaci některé z kulturních či vzdělávacích akcí nebo na přípravě a realizaci cateringových zakázek, které pořádá POHODA a kavárna Bílá Vrána.

Kontakt:
Sandra Zoulová – koordinátorka dobrovolnictví
tel: (+420) 777 913 590
mail: dobrovolnictvi@pohoda-help.cz