Snoezelen. Zní to jako slovo, kterým Harry Potter otevřel Tajemnou komnatu nebo jako nějaký dosud neobjevený druh slimákohada. Ani jedno z toho naštěstí není pravda.

Jedná se o tu kouzelně vypadající místnost, kterou vidíte na fotkách, jejíž jméno zní tak příšerně prostě proto, že pochází z holandštiny. Ačkoliv na první pohled připomíná planetu Pandora z filmu Avatar, mimozemšťany byste tu hledali marně.

smart

Ve skutečnosti by se Snoezelen dal popsat jako smyslová samoobsluha, kde se nic nemusí, ale všechno je dovoleno. Klienti tady relaxují, zlepšují svoje senzorické schopnosti a učí se vnímat svoje okolí. O pořízení Snoezelenu se v Pohodě mluvilo už dlouho, jenže profesionálně a na zakázku vybudovaná místnost přijde nejméně na 50 000 Dukátů (Dukát = značka piva o ceně tří korun za lahev).

A tak nám nezbylo než zjistit, co je pravdy na řečech o zlatých českých ručičkách a zkusit něco vybudovat na vlastní pěst. No a fotky ukazují, že se i svépomocí podařilo vytvořit vážně kouzelné místo.

A jaké že senzace atrakce si tady klienti mohou užít? O tom vám napíšeme zase v příštím článku, tak nás nezapomeňte sledovat.

Categories: Aktuality