Slavíme 25 let POHODY!

 

Chráněné bydlení, denní stacionář, osobní asistence, terénní odlehčovací služba, sociální podnik kavárna Bílá vrána. Již 25 let pomáháme lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním.

Podporujeme občany, kteří jsou na okraji zájmu společnosti, nedokáží sami obhájit svá práva ani naplnit své potřeby. Jsou křehcí a snadno se mohou stát obětí lidí se špatnými úmysly.

A proto jsme tu my – POHODA – abychom je posílili, ochránili a pomohli jim zajistit vše, co potřebují k důstojnému a plnohodnotnému životu. Slavíme půlkulaté narozeniny, pojďte slavit s námi!


Chtěli byste nás podpořit jinak?

Transparentní účet číslo 2401496659/2010 – Dary na obecné použití pro sociální služby poskytované organizací POHODA. Za zaslané dary obdržíte potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit základ daně ve svém daňovém přiznání. Kontaktní osoba: Lucie Mervardová

Hlavní účet číslo 2901095579/2010 – Dary na podporu konkrétních uživatelů služeb POHODA. Za zaslané dary obdržíte potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit základ daně ve svém daňovém přiznání. Kontaktní osoba: Lucie Mervardová

Nebo podpořte kavárnu Bílá vrána a zaměstnávání lidí s postižením.

Darujte a ušetřete na daních

Představitelé vládní koalice do tzv. konsolidačního balíčku, který aktuálně projednává Poslanecká sněmovna, zařadili i prodloužení vyššího daňového zvýhodnění pro dárce o další rok – tedy pro zdaňovací období 2023.

V praxi to bude znamenat, že soukromí dárci podporující veřejně prospěšné organizace budou mít možnost si o hodnotu těchto darů snížit svůj daňový základ pro výpočet daně z příjmu, a to opět až do výše 30 % daňového základu. Kompletní znění zákona najdete ZDE.

Takže pokud chcete ušetřit na daních a ještě podpořit dobrou věc, budeme moc rádi za každý dar, který POHODĚ pomůže nadále pokračovat v její činnosti a měnit životy lidí s postižením k lepšímu. V případě, že nás podpoříte přes platformu Darujme.cz, můžete si zde rovnou sami stáhnout potvrzení o daru.

Dobrovolnictví

  • Pomoc při různých akcí (cateringových, společenských nebo prodej na trzích)
  • Individuální podpora klientů ve volném čase (divadlo, kino, výstavy, procházky)
  • Vaše know-how pro naše potřeby (organizování, grafika, fotografování)

Kontaktní osoba: Sandra Zoulová

Nakupujte přes Givt

Nakupujete online? Zkuste to s pomocí platformy Givt.cz. Vy si uděláte radost nákupem, nezaplatíte nic navíc a zároveň podpoříte nás. Pro větší usnadnění si navíc můžete do prohlížeče nainstalovat tohoto Pomocníka a automaticky tak podporovat POHODU při svých nákupech.

Zapojte se do projektu Sbírej toner

Ekologicko-charitativní projekt vyřeší odstranění vašeho prázdného obalu od toneru a zároveň podpoří nás. Více informací najdete zde.

A co dál?