Jste student VŠ, VOŠ, SŠ nebo SOŠ především se sociálním, sociálně-právním či ergoterapeutickým zaměřením? Chcete získat zkušenosti v sociálních službách pracující s lidmi s mentálním postižením? Sháníte krátkodobou či dlouhodobou stáž? Hledáte organizaci, která Vás přijme na praxi i bez dřívějších zkušeností? Pak nás neváhejte kontaktovat. Důležitý je pro nás Váš zájem a chuť naučit se pracovat s lidmi s mentálním postižením.

Během stáže se seznámíte s organizací POHODA a jejími sociálními službami, seznámíte se s provozem vybrané sociální služby, nahlédnete na přímou práci s uživateli služby, na práci s informačním systémem pro sociální služby, zkusíte si přímou práci s klienty, můžete se zapojit do kurzů ve stacionáři aj. Studenty oboru Ergoterapie navíc seznámíme s využitím ergoterapeutických postupů při práci, využitím kognitivních testů a testů kvality života, budou podporovat klienty v běžných činnostech aj. Po ukončení stáže od nás obdržíte osvědčení o absolvování stáže.

Stáž je možné absolvovat v programech Bydlení POHODA a Stacionář POHODA. Studenti si mohou vybrat, zda stáž absolvují v jedné nebo obou službách. V Bydlení je možné stáž absolvovat od pondělí do čtvrtka od 15:30, v pátek a o víkendech od 10:00 do 18:00. Ve Stacionáři probíhají stáže každý všední den od 8:30 do konce odpoledních aktivit, cca 16:00. Stáže probíhají vždy dle organizačních možností každé služby. Na každé pracoviště se přijímají nejvýše dva stážisté v jeden čas.

K zahájení stáže je potřeba si vzájemně dohodnout časové možnosti, cíle a náplň stáže. V případě dohody je zájemce pozván na úvodní schůzku ke stáži. Na schůzku přichází zájemce s připravenými podklady potřebné před samotnou stáží (smlouva školy, individuální plány praxí a jiné) a podklady potvrzující stáž (potvrzení o absolvování praxe, deník praxe a jiné), ty stážistovi předá koordinátor potvrzené po řádném ukončení stáže osobně v kanceláři POHODY.

Při organizaci stáže dbáme na to, aby stáž byla pro studenta přínosná, snažíme se studentům vycházet vstříc s ohledem na jejich časové možnosti, očekávání i předepsané aktivity v rámci výkonu stáže od školy. V případě oboustranné spokojenosti se nebráníme další spolupráci.

Kurzy

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny.
V případě zájmu lze vypsat kurz z naší celkové nabídky. Rádi Vám připravíme i kurz na klíč či zorganizujeme odborné stáže.

Pro více informací nás kontaktujte na kancelar@pohoda-help.cz