Praha je krásná, o tom žádná, ale přesto občas není na škodu vyměnit stověžatou matku za lůno hor za účelem nadýchání se čerstvějšího vzduchu. A proto, stejně jako loni, vyrazila z Prahy početná pohoďácká výprava směrem do Krakonošova revíru. Konkrétně do Rokytnice nad Jizerou na chatu, která při loňské návštěvě klientům natolik učarovala, že se tam chtěli vrátit i letos.

Stejně jako při pověstné cestě cimrmanologů do Jizerských hor se výprava rozdělila na skupiny A a B (samozřejmě se jedná čistě o rozlišovací označení a na tom, kdo je Béčko, vůbec nezáleží). Skupina A se vydala na cestu dvěma vozy vrchovatě naloženými bagáží, hrami, hudebními nástroji, pomůckami do kuchyně, pekárnou na chleba a dalšími pomůckami potřebnými pro přežití 20 lidí na 10denním pobytu. V autě se vezli i 3 klienti, pro které by cesta autobusem byla náročná.

Skupina B se sešla na Černém mostě, kde nastoupili na náročnou, 3 hodiny trvající cestu autobusem. Šťastnější členové expedice cestu prospali, ti méně šťastní se kochali proměňující se krajinou za okny. Kolem páté hodiny se obě skupiny čítající 15 klientů a 5 asistentů zdárně shledaly na chatě.

Následoval náročný proces testování, vybalování, povlékání a nakupování potravin. Klienti se následně zcela zničení odebrali do pokojů ve výjimečně brzkou hodinu (již krátce po deváté), asistenti dokonce až po půlnoci. Všichni nicméně usínali povzbuzeni myšlenkou, že ta největší dřina je za nimi a zítra začíná ta pravá zábava!

Categories: Aktuality