Olympiáda v Tokiu už sice skončila, ale olympiáda v Rokytnici teprve začala! Ráno třetího dne se všichni rozlosovali do pěti týmů, ve kterých následně celý den spolupracovali. Ještě před samotným začátkem sportovního klání ale bylo potřeba vytvořit ceny pro vítěze.

Jako téma cen byly určeny Krkonoše, a tak někdo přinesl puget horských květin, jiní malovali obrázky na kamínky, a další tvořili diplomy ozdobené větvičkami, šiškami, mechem a jiným lesním bohatstvím. Můžeme s potěšením zkonstatovat, že ceny se moc povedly a byly pro všechny velkou motivací při odpoledních hrách.

Soutěžilo se v pěti disciplínách, které na běžných olympijských hrách sice nenajdete, ale vzhledem k množství zábavy, které si všichni užili, je to možná i škoda. Disciplíny byly následující: Hledání příborů okolo chaty, hod na koš, pétanque, kuželky a hod míčem.

Několik týmů skončilo nerozhodně, takže následoval nervy drásající rozstřel v hodu na koš. Když bylo o vítězi konečně jasno, mohlo se přistoupit k závěrečnému slavnostnímu vyhlášení.

Celé hry provázel sportovní duch, vzájemné fandění, povzbuzující pokřiky a vzorné sportovní chování. A jelikož soutěžící rozhodně nejsou žádné bábovky, večer úspěšné hry oslavili grilováním, hrou na ukulele a pořádně hlasitým zpěvem oblíbených písní.

Čtvrtý den byl jediný z celého týdne, kdy rosnička ohlásila sluníčko a ne déšť, a tudíž byl jasnou volbou pro celodenní dobrodružství mimo Rokytnici.

Cílem výletu byly Příchovice, malebná horská obec, kde všichni nejprve absolvovali dopolední procházku po okolí. K vidění byla spousta zajímavostí, mimo jiné i nádherný kostelík, roztomilá malá jehňátka a dechberoucí krkonošská panoramata.

Následoval společný oběd v restauraci, na který se všichni moc těšili! Padlo spoustu smažáků, ovocných knedlíků a svíčkových. Po obědě se výprava rozdělila na skupinky. Jedna vyrazila na několik kilometrů vzdálenou rozhlednu Štěpánka. Terén byl chvílemi obtížný a neschůdný, ale všichni účastníci zájezdu ukázali silnou vůli a výšlap zvládli!

Druhá skupinka vyrazila na místní farmu, podívat se na telátka a nakoupit čerstvé sýry a mléko. A jelikož mezi členy rokytnické expedice nejsou žádní lakomci, přivezli na ochutnání i těm, kteří na farmu nezavítali. Následovala návštěva Čapí rozhledny, ze které byl úžasný výhled.

Večer všichni zhodnotili výlet jako velmi vydařený a byli nadšení z nových zážitků.

Categories: Aktuality