Představitelé vládní koalice do tzv. konsolidačního balíčku, který aktuálně projednává Poslanecká sněmovna, zařadili i prodloužení vyššího daňového zvýhodnění pro dárce o další rok – tedy pro zdaňovací období 2023.

V praxi to bude znamenat, že soukromí dárci podporující veřejně prospěšné organizace budou mít možnost si o hodnotu těchto darů snížit svůj daňový základ pro výpočet daně z příjmu, a to opět až do výše 30 % daňového základu. Kompletní znění zákona najdete ZDE.

Takže pokud chcete ušetřit na daních a ještě podpořit dobrou věc, budeme moc rádi za každý dar, který POHODĚ pomůže nadále pokračovat v její činnosti a měnit životy lidí s postižením k lepšímu.

Podpořte POHODU

 

Chráněné bydlení, denní stacionář, osobní asistence, terénní odlehčovací služba, sociální podnik kavárna Bílá vrána. Již 25 let pomáháme lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním.

Podporujeme občany, kteří jsou na okraji zájmu společnosti, nedokáží sami obhájit svá práva ani naplnit své potřeby. Jsou křehcí a snadno se mohou stát obětí lidí se špatnými úmysly.

A proto jsme tu my – POHODA – abychom je posílili, ochránili a pomohli jim zajistit vše, co potřebují k důstojnému a plnohodnotnému životu. Slavíme půlkulaté narozeniny, pojďte slavit s námi!

Categories: Aktuality