Od března jste mohli sledovat, jak se připravujeme na Světový pohár globálních cílů OSN, který se poprvé, pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti, konal v Praze.

Ve středu 29. 5. 2019 jsme se dočkali. Ráno se náš tým sešel v kavárně Bílá vrána. Hráčky se převlékly do dresů, které nám zčásti vyrobily kolegyně z denního stacionáře. Část dresu jsme měli zapůjčenou od FC Viktoria Žižkov. Hráčky si v kavárně daly oběd, domluvily poslední taktické kroky a vydaly se přes Václavské náměstí na Můstek, kde se celá sportovní akce odehrávala.

Náš tým hrál za globální cíl číslo 10 – Méně nerovností. Tento cíl POHODA svým posláním naplňuje už více než 20 let, všechny členky týmu každodenně, každá svým specifickým způsobem. Stáli jsme proti týmům, které vyslali například Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničí, IKEA, Unilever, Zátiší catering, Česká pošta, EY Česká republika aj.

Mezi těmito týmy jsme byli určitě svým zaměřením i skladbou týmu jedineční. Sice jsme nezvítězili, na závěrečné klání do New Yourku pojedou ČR reprezentovat hráčky České pošty, ale misi jsme splnili! Ví se o nás a naší činnosti zase o něco více, Pohoda se zase o něco víc stmelila a uvědomili jsme si dopad naší každodenní práce i práce našich předchůdců.

Celému týmu, organizaci, našim klientům, fanouškům, přátelům a podporovatelům moc děkujeme za přízeň!

Categories: aktuality