Máme za sebou rok s coronavirem a my jsme požádali naše klienty, aby nám na život během pandemie sdělili svůj pohled.


Je to nemoc, která v naší České republice nikdy nebyla. Povídá se, že nemoc je z Číny. Znamená to ohrožení člověka na životě. Člověk by měl být ohleduplný, v této situaci, na druhé lidi, nosit roušku a často si mýt ruce. Není dobré v této době se stýkat s mnoha lidmi. Je dobré si častěji větrat místnosti doma a v práci. Není teď v dnešní době coronaviru dobré se s přáteli objímat a podávat si ruce a líbat se.

Jarka SchollarováJá Zdenka se vůbec nenudím. Luštím osmisměrky, čtu nebo se dívám na televizi. COVID 19 je z Číny nebezpečná věc. Starám se o čistotu. Lidé by měli víc přemýšlet, že respirátory se musí používat, chrání život. Nedívám se na zprávy, ty zbytečně nervují. Chodím na procházky na 1 hodinu. Musíme se starat o hygienu, jak být ohleduplní. Ohledně práce jsem byla ráda, když mi Bára, provozní vedoucí kavárny Bílá vrána, dala vědět, že tam nemůžu být. Tak jsem musela změnit plán. Poděkovala jsem za zprávu a začala číst, malovat, vybarvovat mandaly. Ohledně peněz, to neovlivním. Můžeme děkovat za sponzorský dar od firmy kavárně, ať může fungovat. Spoléhám se, že mi zase dají zprávu, kdy přijít do práce a peníze budou. Mám dělat stojku, nebo co, jako? 🙂

Přeji si jenom jednu věc, důležitou. Aby bylo hodně příspěvků na kavárnu a Pohodu. Aby měly u čeho jet. Jsme jen „neziskáč“ a „pohoda“ je jen název. Je to „pohoda“, ale potřebuje peníze.

Zdenka Miková

Zdenka Miková společně s ředitelkou POHODY Mgr. Mervardovou

Už je to rok. Musela jsem si zvyknout na roušku. Informaci o opatřeních mám z televize. Dříve jsem s asistentkami chodila do centra na výstavy a do cukrárny, ale teď už poslední týdny jsem nebyla v centru Prahy, bojím se nákazy. Počkám, až se to uklidní, opatření dodržuji. Chodím jen na základní nákupy, jsem doma, práci dělám doma, už od října 2020.  Mám asistentky, co mi pomáhají.  Naučila jsem se nové věci jako je jezdit povrchovou dopravou, dezinfekci, vyvaření roušky. O očkování se nezajímám, protože to musí rozhodnout opatrovnice.

klientka Osobní asistence POHODA


Od té doby co je covid, nejezdím do Motola, to mě štve, už je to dlouho co jsem tam byl a viděl svoje známé. Zajímalo by mě, kdy už to nebude, ale skoro to vypadá, že tu s námi bude už stále a jen tak se ho nezbavíme. Nevím, co můžu dělat, aby to bylo lepší, a já se mohl už brzo do Motola podívat. Očkovat bych se nechat měl, ale zatím se neví, jak a kdy to bude.  Taky je mi líto všech dětí, co už pořádně rok nebyly ve škole. Ale já jsem hlavně rád, že ten covid jsem neměl a nemám, a cítím se dobře.

Tomáš JanoušekZákazy jsou už dlouhé, ale stejně se to šíří. V zimě to měli utáhnout více a ne takhle na jaře, kdy člověk už může chodit ven, protože je sluníčko. Vypadá to, že si s tím neví rady s tou situací, podle mě to zhoršili ty Vánoce, a jak se to uvolnilo. Pro mě je taky nejhorší ta samota, žiju sama a teď když nikdo mě nemůže navštívit nebo já je, tak mám pocit, že umřu na samotu. Myslím, že se zapomíná na psychicky nemocné lidi, kteří potřebují vedle sebe někoho blízkého jako přátelé. Mám sice podporu odborníků, toho si vážím, ale potřebuji i kamarádku protože odborníci u mě nejsou pořád.

Martina Stehlíková

Martina Stehlíková s asistentkou

Můj názor je takový že ho (nouzový stav) ani nevnímám, akceptuji jeho pravidla, nijak mě nezasáhl, můj život je pořád stejný, akorát občas pracuji méně, dělám si certifikát „Asistentka–sekretářka“, hledám lépe placenou a zodpovědnější samostatnější práci, zaměstnání. Čekám na rekonstrukci bytu, abych byla úplně samostatná, soběstačná.

Petra Chrástecká


Podpořte POHODU během coronavirové krize a vyjádřete tak podporu našim pracovníkům, kteří přes všechna rizika spojená s nebezpečným virem dál vykonávají svou práci, aby pomohli našim klientům zvládat současnou situaci co nejlépe. I pracovníci v sociálních službách jsou v první linii – bez možnosti přednostního očkování, odkázaní pouze na svou pečlivost a profesionalitu. Každý váš dar je tak oceněním jejich práce.

Categories: Aktuality