Štěstí je krásná věc, zpíval už Richard Müller. A měl větší pravdu, než si možná sám uvědomoval. Štěstí je totiž tématem výstavy obrazů od klientů POHODY, která je momentálně k vidění v kavárně Bílá vrána. Výstava nese název Koronobrazy, neboť právě v období nuceného covidového lockdownu vznikala tato umělecká díla pod vedením naší úžasné asistentky Natalie Garcíi del Castillo. A obrazy jsou zde k vidění opravdu překrásné. Možná ne všechny odpovídají konvenčním představám o umění, ale rozhodně mají duši a zobrazují hezké, milé a pozitivní věci, které činí jejich autory šťastnými, ať už jsou to roboti, zvířátka nebo rodná ves.

Výstavu jsme včera zahájili slavnostní vernisáží, které se jako čestný host a patron celé akce zúčastnila i Mahulena Bočanová. Česká herečka nešetřila slovy chvály na adresu autorů obrazů a jedno z pláten s ní nakonec putovalo domů. Jednalo se o obrázek Eiffelovy věže, který se paní Bočanové zalíbil natolik, že si ho od autorky Báry hned na místě zakoupila.

Chybět pochopitelně nemohli ani osobnosti nejdůležitější, a to samotní autoři obrazů, kteří měli velkou radost, že mohou svá díla předsvést světu veřejně. Pochvalu před nastoupenou jednotkou si nepochybně zaslouží také kavárenský tým, který se celý večer vzorně staral o to, aby hosté měli co jíst a pít.

Categories: Aktuality