Krakonoš sice ve svých hrncích vaří špatné počasí, ale tím si rokytnická expedice rozhodně nenechá zkazit náladu! Ráno, po vydatné snídani, se členové výpravy rozdělili na tři skupinky. První pomáhala v kuchyni s přípravou svačiny a oběda, druhá vyrazila na procházku do města a třetí zasedla k partičce Binga a dalších společenských her.

Následoval oběd a po něm zasloužený odpolední šlofíček. Najedení a odpočatí pak klienti i asistenti vyrazili na procházku do přírody, při níž se kochali nádhernými výhledy na celou Rokytnici. Při tom se museli proplétat mezi kapkami deště a užívali si vzácné sluneční paprsky, které se vždy ukázaly na kratičkou chvíli, aby hned zase stydlivě zalezly za mraky.

Cestou zpátky na chatu už byli všichni plně promočení, ale výborná nálada tím nijak neutrpěla. Skupinka si stále užívala společné chvíle a byl slyšet jen samý smích a zpěv. Při návratu na chatu navíc horaly čekalo překrásné uvítání v podobě kafíčka se zmrzlinou, které připravila skupinka, co zůstala na chatě.  Óóó, jaký to luxus!

Před večeří a po večeři pak probíhalo promítání fotek a videí z loňské dovolené, které všechny moc zaujalo. Probíralo se, co už všichni společně zažili, co by mohli zažít letos, jak se kdo za uplynulý rok změnil a tak dále. Jak už to tak bývá, někdo se na fotkách viděl rád, jiní se při pohledu na své tváře na plátně styděli a choulili obličej do dlaní a chaloupkou tonoucí ve večerní tmě otřásal hromadný smích všech zúčastněných.

Categories: Aktuality