Po prosluněném výletě do Příchovic se o slovo zase přihlásil déšť, a tak si členové výpravy po dvou náročnějších dnech naordinovali odpočinek. Dopoledne se hrály hry a odpoledne následovala procházka po Rokytnici do obchodů a na poštu, ze které se všichni vrátili mokří jako vodníci. Náladu naštěstí obratem spravila horká káva a zákusek. Zkrátka pokud chcete naše milé klienty potěšit, připravte jim něco dobrého k jídlu.

Večer pak přišel ten nejlepší program ze všech: Diskotéka! Trsalo se tak zuřivě, že se berle odhazovaly stranou, a kdo nemohl tančit ve stoje, tančil aspoň vsedě. Žádné postižení nemusí být překážkou k příjemně strávenému času a k legraci a členové rokytnické výpravy jsou toho zářným příkladem.

Šestý den nastalo střídání stráží: asistenti, kteří s klienty strávili první týden se vrátili do Prahy, a z Prahy na oplátku přijely čerstvé posily, které byly uvítány vynikajícími bramborami na loupačku s tvarohem a uzeným.

Krakonoš na chvíli přestal zkrápět své hájemství deštěm, a tak se tři odvážní horalové rozhodli vypravit se k Mumlavským vodopádům. Jeden svéhlavý člen výpravy nedal na doporučení asistentů vzít si pevnou obuv a následně při nedobrovolné akrobacii v sandálech na mokrých kamenech svého rozhodnutí trpce litoval. Nicméně ukázal bojovného ducha a výpravu i přes nevhodné obutí úspěšně dokončil.

Odpoledne asistenti uspořádali válečnou poradu ohledně dalšího programu a večer proběhla soutěž v poznávání hudebních interpretů a promítání filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Categories: Aktuality